Nasze potrzeby

Dom, w którym mieszkamy  wymaga wciąż wielu prac, m.in.:

  • wymiana części ogrodzenia o długości około 60 metrów, około 60 metrów zrealizowaliśmy już z własnych środków w roku 2018, na dokończenie potrzeba ok. 3500 zł.
  • kostka brukowa około 200 metrów, koszt materiału to około 9000 zł. ale chętnie przyjmiemy też materiał zamiast środków na niego - położymy ją we własnym zakresie (wujek Paweł postanowił podjąć wyzwanie ;-))
  • pomalowanie pokrycia dachowego na drugim dachu (powierzchnia około 120 m2), potrzeba nam 20 litrów farby RADACH kolor Czekoladowy brąz RAL8017 koszt około 750 zł.
  • Do wymiany są obecnie: podłogi, meble kuchenne, piekarnik, 3 drzwi wewnętrznych oraz 2 zewnętrznych. Dom wymaga również odmalowania.

Podajemy orientacyjne koszty inwestycji ale w każdym przypadku zamiast pieniędzy chętnie przyjmiemy materiały lub pomoc w wykonaniu prac

         Naszym ogromnym i chyba obecnie największym marzeniem jest stworzenie

ŚWIETLICY REHABILITACYJNO REKREACYJNEJ 

ze sprzętem do integracji sensorycznej dla dzieci.

     Nasze dzieci mają różne zaburzenia, w tym zaburzenia SI (Integracji Sensorycznej), zespół Aspergera (autyzm), ADHD, nadpobudliwość, niedosłuch, niskorosłość i inne. Dwoje dzieci ma orzeczenie o kształceniu specjalnym. Dysponujemy poddaszem o powierzchni ok. 160 m2. Pomieszczenie to ma ogromny potencjał na miejsce do rehabilitacji i odpoczynku dla naszych maluchów. Prace do wykonania to:

- instalacja CO - kaloryfery

- instalacja elektryczna i oświetlenie

- 2 drzwi wewnętrznych

- podłogi ok. 160 m2

- ściany  - wykonanie kartongipsów

- docieplenie dachu

- wyposażenie świetlicy (sprzęt do integracji sensorycznej - mile widziane nawet pojedyncze rzeczy)

- klimatyzacja (jest to poddasze, latem jest bardzo gorąco)

W roku 2018 udało nam się docieplić strop nad dachem głównym domu - zrealizowane w całości dzięki firmie Dimension Data Polska sp. z o.o. przy ogomnym zaangażowaniu Marcina Dybowskiego. SERDECZNIE Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY

W roku 2018 z własnych środków wymieniliśmy większość drzwi wewnętrznych.

W roku 2017 zakupiliśmy piec gazowy z zasobnikiem wody oraz solary do podgrzewania wody. Koszt inwestycji to 17.500 zł. finansowany z naszych prywatnych środków.

W 2016 kupiliśmy drewniany plac zabaw dla dzieci z domkiem i zjeżdżalnią, kupiliśmy im basen i trampolinę. Wujek Paweł zrobił piaskownicę ;-)

          Będziemy wdzięczni za pomoc zarówno materialną jak i finansową  w wykonaniu powyższych prac. 10 dzieciaków eksploatuje rzeczy oraz nasz dom (mieszkamy w prywatnym domu) w błyskawicznym tempie.

     Jeśli ktoś może wesprzeć nas w realizacji którejś z prac lub jej etapu albo oferować swój czas czy umiejętności to jest dla nas bardzo cenne. Za każdą, nawet najmniejszą pomoc, a nawet za dobre myśli serdecznie dziękujemy.

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywany, obdarowywany tym,

co ten drugi przyjmuje z miłością." (J.P.II)